Your search results
Posted by zayo on 21. júla 2022
0

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Čo má spoločné realitný maklér a lekár? Väčšina z vás pravdepodobne odpovie, že nič. Ako maklér však často prirovnávam svoju prácu práve k práci lekára. A to najmä v prípadoch, keď potrebujem klientovi vysvetliť, prečo by mal predaj svojej nehnuteľnosti zveriť do rúk profesionála, špecialistu. Prax je však taká, že klienti sa neustále pokúšajú realizovať predaj svojej nehnuteľnosti svojpomocne, alebo ho zveria do rúk čo možno najväčšiemu počtu maklérov.

Prirovnajme si však predaj nehnuteľnosti napríklad k zraneniu kolena. Je to druh problému, ktorý človeka v niektorých aktivitách a životných situáciách na istý čas obmedzuje a v jeho záujme je tento problém čo najrýchlejšie, najkvalitnejšie a hlavne natrvalo vyriešiť.

Aké má teda možnosti?[/vc_column_text][vc_message style=“square“ icon_fontawesome=“fas fa-quote-right“ el_class=“mymessage“]

Keď klient venuje svoj čas a energiu výberu toho najlepšieho špecialistu, ten na oplátku ušetrí jeho čas, energiu a hlavne nervy počas celého procesu predaja.

Milan Čierťažský

[/vc_message][vc_custom_heading text=“1. Samoliečba“ font_container=“tag:h2|font_size:22px|text_align:left|color:%23ffffff“ use_theme_fonts=“yes“][vc_column_text]Pacient je presvedčený, že každý problém dokáže vyriešiť sám, maximálne za pomoci internetu a rád od svojich známych. Verí „osvedčeným“ 20-ročným receptom starých mám, studeným obkladom, mastiam a bylinkám od výmyslu sveta. Riešenie problému však na jeho prekvapenie stagnuje.

Náhodným výberom teda vyskúša nové liečebné postupy a postupy alternatívnej medicíny, čím v konečnom dôsledku spôsobí celkové zhoršenie svojho problému. Sklamaný a frustrovaný je nútený vyhľadať odbornú pomoc, na čo však v konečnom dôsledku už môže byť neskoro. Lekár problém síce vyrieši, ale ani zďaleka nemusí byť výsledok taký, ako si pacient predstavoval na začiatku.[/vc_column_text][vc_custom_heading text=“2. Kvantita namiesto kvality“ font_container=“tag:h2|font_size:22px|text_align:left|color:%23ffffff“ use_theme_fonts=“yes“][vc_column_text]Kvantita víťazí nad kvalitou a so svojim problémom sa pacient zverí hneď niekoľkým lekárom, o ktorých profesionalite a kvalitách neviete dokopy vôbec nič. Jeho čas je natoľko drahocenný, že ich oslovuje výhradne na diaľku, prostredníctvom telefonátov alebo e-mailov. V snahe urýchliť vyriešenie svojho problému ich kontaktuje aj niekoľkokrát denne. Jedna skupina ho úplne ignoruje, druhá je ochotná venovať mu svoj čas.

Avšak 5 rôznych lekárov odporúča 5 rôznych „osvedčených“ liečebných postupov – opäť na diaľku, bez bližšieho oboznámenia sa problémom a situáciou pacienta. V konečnom dôsledku nefunguje ani jeden a daný problém sa, podobne ako pri samoliečbe, len skomplikuje. Nie je však vôbec vylúčené, že medzi oslovenými odborníkmi bol aj taký, ktorý mal skutočný záujem sa s pacientom stretnúť, vyšetriť ho a nastavením správnej liečby jeho problém naozaj riešiť. Pacient ho však svojim prístupom, žiaľ, odradil.[/vc_column_text][vc_custom_heading text=“3. Skutočne odborná pomoc od začiatku do konca“ font_container=“tag:h2|font_size:22px|text_align:left|color:%23ffffff“ use_theme_fonts=“yes“][vc_column_text]Prvoradou je pre pacienta maximálna kvalita konečného výsledku, preto na riešenie svojho problému vyhľadá špecialistu. Opäť využije internet a rady svojich známych, tentokrát však za iným účelom. Podrobne študuje recenzie všetkých odborníkov vo svojom okolí, oboznamuje sa s ich skúsenosťami a liečebnými postupmi. Niekedy to môže trvať dlhšie ako pôvodne predpokladal, ale pre jeho maximálnu spokojnosť to určite stojí za to.

Výsledkom takéhoto prieskumu je veľmi úzky okruh lekárov, ktorým pacient verí a je ochotný im zveriť svoj problém. Je si tiež vedomý, že kvalitné riešenie si vyžaduje istú obetu v podobe svojho času a je nevyhnutné stretnúť sa s nimi osobne. Na stretnutiach však zistí, že nie je odborník ako odborník a ich pracovné postupy sa môžu v značnej miere líšiť.

Prvá skupina mu na základe podrobného vyšetrenia problému určí liečebný postup a dá niekoľko odporúčaní pre trvalé odstránenie jeho problém. Ich ľudský a priateľský prístup v pacientovi vzbudzuje pozitívne dojmy a vie, že je na správnej adrese. Potom je tu však je druhá skupina odborníkov, ktorá skôr ako sa začne venovať samotnému problému, sa venuje pacientovi, jeho osobe.

Zaujíma ich ako jeho problém vznikol, ako ho obmedzuje, čo je pre neho v procese liečby dôležité a čo je ochotný pre dosiahnutie maximálnej kvality výsledku obetovať. Svoje skúsenosti demonštrujú na príkladoch iných pacientov a oboznámia pacienta s možnými komplikáciami. Až následne sa venujú samotnému problému a spôsobu liečenia, ktorý je navrhnutý s ohľadom na osobné požiadavky pacienta.[/vc_column_text][vc_custom_heading text=“Záver“ font_container=“tag:h2|font_size:22px|text_align:left|color:%23ffffff“ use_theme_fonts=“yes“][vc_column_text]Je na každom pacientovi/predávajúcom, aký prístup mu vyhovuje a ktorého odborníka si na riešenie problému vyberie. Či tým „odborníkom“ bude on sám, alebo bude veriť skutočnému špecialistovi na predaj nehnuteľností. Prax však hovorí jasnou rečou. Spolupráca so špičkovým realitným maklérom prináša ďaleko kvalitnejšie výsledky ako predaj na vlastnú päsť.

Profesionál musí už klienta už pri prvom stretnutí presvedčiť o tom, že je profesionál a že mu môže maximálne dôverovať. Keď klient venuje svoj čas a energiu výberu toho najlepšieho špecialistu, ten na oplátku ušetrí jeho čas, energiu a hlavne nervy počas celého procesu predaja.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text el_class=“magazinautor“]Autor: Milan ČIERŤAŽSKÝ

Milan je syn, manžel a otec. Rodina je pre neho základ spokojného života, zároveň však aj úspešného podnikania. Preto vedie svoj rodinný realitný Tím CIERTAZSKY. Realitný biznis je jeho vášňou aj životným štýlom. Špecializuje sa na hodnotu a predaj nehnuteľností. Pričom verí, že iba nadštandardný prístup ku každému predaju, dokáže prinášať nadštandardné výsledky. Čo vo finále vytvára nadštandardné vzťahy s klientmi.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Compare Listings